چطور ماشین لباسشویی ای که تایمر آن جلو نمی رود را تعمیر کنیم

یک ماشین لباسشویی خراب یعنی فاجعه به همین منظور ما این راهنما را برای کمک به تعمیر ماشین لباسشویی که تایمر آنجلو نمی رود آماده کردیم . شاید خیلی نخواهید که خودتان لباسشوییتان را تعمیر کنید ولی میلیون ها از مشتریان ما گفته اند که واقعا راحت بوده ! برای اینکه شروع کنیم ، ما لیستی از قطعات کلی که باعث ایجاد اختلال در کار تایمر لباسشویی می شود را آوردیم . شما می توانید از این لیست استفاده کنید تا ببینید چه قطعاتی نیاز به تعمیر دارد یا با تعمیرگاه مجاز سامسونگ تک سرویس تماس حاصل نمایید و مدل ماشین لباسشوییتان را گزارش کنید .

تایمر ماشین لباسشویی

راهنمای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

کلید درب

کلید و سوئیچ در یک ویژگی امنیتی در بیشتر ماشسن لباسشویی هایی است که دربشان از بالا باز میشود . سوئیچ در عموما در زیر قسمت اصلی بالایی قرار دارد و بایک گیره که از بالا وقتی بسته می شود به آن وصل می شود تا فعال بشود . این سوئیچ در برق لازم به تایمر و مدارهای موتور را می فرستد . ببینید که این سوئیچ به صورت مکانیکی فعال گشته باشد و هر نوع اهرم یا فعال کننده ی آن آسیب ندیده باشد یا گیر نکرده باشد . اگر سوئیچ فعال است ولی برقی را به مدارهای تایمر نمی فرستد ، آنوقت شاید خود سوئیچ مشکل داشته باشد . برق وسیله را قطع کنید و سیم پیچی های سوئیچ راا باز کنید . بعد با یک مولتی متر اتصال سوئیچ راکنترل کنید .

تایمر و موتور تایمر

تایمر تمامی کارهای لباسشویی را کنترل می کند . تایمر یک سری اتصالات الکتریکی دارد که با یک میله سربی به موتور تایمر وصل است . برخی از اتصالات تایمر برای کنترل موتور تایمر به کارمی رود . اگر تایمر لباسشویی شما جلو نمی رود ، تایمر یا موتور تایمر می تواند معیوب باشد . شما اتصالات تایمر را با مولتی متر می توانید بسنجید ولی نیاز به نقشه ی مدارها دارید تا بدانید کدام ترمینال را چک کنید .شما میتوانید اتصالات موتور تایمر هم با مولتی متر کنترل کنید .در بیشتر برندهای ماشین لباسشویی ، تایمر موتور جداگانه در دید نیست .

کنترل سطح آب

سنسور کنترل سطح آب در ماشین لباسشویی برای باز کردن و بسته کردن شیر تغذیه آب ورودی تا یک سطح معین به کار می رود ، به همچنین تامین برق لازم برای موتور تایمر وقتی به یک سطح معینی از آب برسد . اگر لباسشویی آب را تغذیه میکند ولی تایمر جلو نمی رود ، ممکن است که سوئیچ تعیین سطح آب خراب باشد .وقتی که شیر تامین آب خاموش شد می توانید سوئیچ سطح آب را با مولتی متر اتصالاتش را بررسی نمایید . قبل از اینکه بخواهید هر گونه تستی انجام بدهید ابتدا برق وسیله را قطع کنید وسپس سیم مناسب را از کنترل ها قبل از اینکه هر گونه تستی انجام بدهید جدا کنید .

دکمه ، صفحه عقربه دار ،تایمر

دکمه تایمر یا صفحه عقربه دار تایمر به میله ی تایمر وصل است که وقتی تایمر جلو میرود می چرخد در حین چرخه ی شست و شو . دکمه ی تایمر همچنین برای شروع چرخه ی شست و شو با بیرون کشیدن دکمه که سوئیچ داخل تایمر را فعال میکند.دکمه یتایمر معمولا پلاستیکی است ، که با یک قسمت آهنی از داخل محکم شده  و به میله ی تایمر متصل شده. استفاده ی معمولی از دکمه هم میتواند باعث پوسیدگی و خراش در آن بشود ودیگر با میله یا شفت تایمر نچرخد . و اینطوری دیگر تایمر را نمیتوانید تا چرخه ی مورد نظرتان بچرخانید ، و همچنین باعث میشود که صفحه شماره دار وقتی برنامه شستوشو تغییر میکند نتواند بچرخد .

قبل از اینکه بخواهید دکمه یا صفحه شماره دار تایمر را تعویض نمایید باید دستگاه را از برق بکشید ، تا در یک لحظه شروع به کار نکند .برای برداشتن  دکمه باید آن را فشار بدهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا دکمه بیرون آورده بشود .در برخی مدلها شما کلاهک مرکزی دکمه را بر میدارید تا به بقیه اجزا صفحه شماره دار و دکمه دسترسی یابید ، در برخی مدلهای دیگربه پشت تایمر باید دسترسی یابید تا بتوانید به شفت و میله دکمه در جایش دسترسی یابید

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه آب را در انتهای چرخه شست و شو و آبکشی تخلیه می کند .اگر پمپ از کار بیافتد دیگر لباسشویی حس نمی کند که مخزن خالی است . اگر لباسشویی در انتهای شست وشو و آبکشی از حرکت ایستاد، باید ببینید که پمپ تخلیه درست کار می کند .برخی مدلها که کنترل الکتریکی دارند کد خطا را نشان می دهند که با جستوجو کد خطا می توانید متوجه ایراد کار بشوید.

شیر تغذیه آب ورودی

شیر تغذیه آب برای تامین آب گرم و سرد ماشین لباسشویی در حین چرخه تامین آب به کار می رود .اگر لباسشوییتان ایستاده و در چرخه شستو شو جلو نمی رود ،می تواند شیر تامین آب معیوب باشد. می توانید اتصالات سلونوئیدی آن را با مولتی متر کنترل کنید.از آنجا که تست ولتاژ لازم دارد اینکار را یک فرد متخصص باید انجام بدهد.اگر مشکل از ولتاژ نبود باید اجزای مدار، تایمر، سوئیچ سطح آب ، سوئیچ تعیین چرخه شست و شو و سوئیچ در را کنترل کنید.

قطعات دیگر

اگر با اطلاعات ارائه شده در بالا مشکلتان حل نشد ، مدل دستگاهتان را به ما بگویید تا شما را راهنمایی کنیم .

همچنین شما عزیزان جهت تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در انواع برند از جمله تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ خود و همچنین تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید با تعمیرگاه سامسونگ تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Washer/Timer-Will-Not-Advance/

برچسب ها : ,

3 دیدگاه در “چطور ماشین لباسشویی ای که تایمر آن جلو نمی رود را تعمیر کنیم

 1. پریا گفت:

  لباسشویی پاکشوما دارم و الان نزدیک به نیم ساعته رو 8دقیقه مونده.چکار کنم؟

  1. سامسونگ تک سرویس گفت:

   ذرود سرکار خانم پریا.در صورتی که با توضیحات داده شده مشکل حل نشد،دستگاه باید بررسی شود

 2. علی موسوی گفت:

  سلام تشکر از اطلاعات بسیار مفید سایتتون
  لطفا مشخصات دیود زنر dz1 که رو برد اصلی ماشین لباسشویی j1484tسامسونگ را برام اگه امکان داره براتون ارسال کنید یا تو پاسخ بارگزاری کنید . متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.